W oczekiwaniu na kocięta – Grey Sky i Singapore Love

Pod koniec lipca spodziewamy się narodzin kolejnych „szarych kuleczek” rosyjskich niebieskich i małych kocich „małpek” – kociąt singapurskich.

Rodzicami kociąt rosyjskich zostaną, miot „D” Trinity Grey Sky i Ares Blueudemonia’s, miot „E” Xsara Grey Sky i Fabio Lawender Paw.

 

 

Rodzicami kociąt singapurskich zostaną Elisa i Singa Rus Mimas miot na literkę”C”.

 

Kocie mamy czują się świetnie, mają wzmożony apetyt i całymi dniami wylegują się na słońcu. Przed nami napięty czas oczekiwania, potem porodów i wychowywania maluszków. Już nie mogę się doczekać tych małych kocich kulek, ich całowania, przytulania i miziania.

Oczywiście będę na bieżąco zdawała relacje z naszego wspólnego kociego życia. Tymczasem bardzo proszę o trzymanie kciuków za moje ciężarne koteczki i za ich porody.

Proszę także o wpisywanie w komentarzach propozycji imion dla kocich dzieciaczków, na literkę „C” dla kociąt singapurskich i na literki „D” i „E” dla kociąt rosyjskich niebieskich. Najpiękniejsze imiona zostaną nadane kociętom.

 

 

Jak wyglada ciąża u kota? Objawy, przebieg

Ciąża u kotek trwa około 9 tygodni. Kocięta przychodzą na świat między 63 a 66 dniem od momentu zapłodnienia kotki. Kotka może urodzić od 2 do 7 kociąt, jednak najczęściej jest ich 3-5.

Początkowo niewiele wskazuje na to, że kotka jest ciężarna. Przez pierwsze 3-4 tygodnie możemy zaobserwować najwyżej wzmożoną senność i polegiwanie w ulubionych miejscach. Zwierzę lgnie również bardziej do swoich opiekunów, domaga się pieszczot, głaskania czy drapania po brzuszku. Jednak widocznych objawów nie ma.

Dopiero w czwartym tygodniu u kotki zauważyć można pierwszy objaw, świadczący o tym, że jest kotna – jej sutki zaczynają nabierać różowej barwy i stają się bardziej nabrzmiałe oraz wystają spod futra. Niekiedy występują również wymioty, jednak nie musi to być wcale objaw ciąży, dlatego w przypadku zauważenia torsji koniecznie należy udać się z kotką do weterynarza.

W piątym tygodniu ciąży można już zauważyć lekko zaokrąglający się brzuch u naszej kotki. W tym okresie ciąży lekarz weterynarii może już stwierdzić obecność płodów w rogach macicy (nie próbujmy jednak sprawdzać tego sami, gdyż możemy uszkodzić płody). Nie jest jeszcze możliwe stwierdzenie ilości płodów.

Od piątego tygodnia brzuch kotki stopniowo i wyraźnie się powiększa. Jednak dopiero w trzech ostatnich tygodniach ciąży płody zaczynają bardzo intensywnie się rozwijać (dopiero, gdy układ kostny jest już uformowany).

Jeden lub dwa tygodnie przed porodem kotka zaczyna przygotowywać sobie gniazdo wykotowe. W tym celu szuka ciemnego, ciepłego, zacisznego, spokojnego, odpowiednio miękkiego i chronionego przed przeciągami legowiska. Wybiera miejsce, gdzie będzie czuła się bezpiecznie. Bywa, że kotka nie akceptuje przygotowanego przez opiekuna legowiska i na miejsce porodu wybiera sobie zaciszną szafę pełną miękkich ubrań. Obok legowiska należy postawić kotce miseczki z wodą i karmą oraz kuwetę.

Czytaj więcej – źródło : www.vetopedia.pl

Reklamy

4 Komentarze Dodaj własny

 1. MartaK pisze:

  Pani Aniu. Trzymam nadal kciuki za szczęśliwe rozwiązanie wszystkich ciąż. Buziaki dla przyszlych kocich mam.

  Polubienie

 2. Joanna pisze:

  Propozycje imion:
  C – Cecylia, Calineczka, Chmurka, Cersei, Cirilla/Ciri; Chaplin, Choco
  D – Dama, Donna, Dalia, Daenerys; Dragon, Dandelion, Dandys, Diego
  E – Eleonora, Elena, Elizabeth, Etna; Eragon, Emmet, Edwyn, Edison
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. annakasprzyk pisze:

   Pani Asiu
   Dziękuję bardzo napewno skorzystam z podpowiedzi 🙂
   Pozdrawiam serdecznie
   Ania

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s